" Ian ANDERSON Türkiye Konserleri 2006 "
Ian ANDERSON Turkey Tour 2006

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası Turkey Tour Poster
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası Poster

....... Ian ANDERSON ve Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası Türkiye Turnesi Öyküsü, .......... The Story of Ian ANDERSON & Bilkent Symphony Orchestra Concerts in Turkey; June 22, Ankara / June 23, İzmir / June 24, 2006 Bodrum .......... For More Information; Press Bulletin at the bottom ......... If You Want To Buy Tickets, click Biletix buttons .......

KONSER'lerin ÖYKÜSÜ ( Story )
İlk kez, organizatör kurum LEO'nun yöneticisi ile yazışmamızda öğrendim. Henüz proje aşamasındaydı ve takvimler " 29 Ocak 2006 "yı gösteriyordu. İlk görüşmelerde tam anlamı ile netlik kazanmamış, ancak tarih olarak yaz aylarına denk gelecek bir; "IAN + JETHRO TULL + Senfoni Orkestrası" konseri oluşumundan söz ediliyordu.
Daha sonraki görüşmelerimizde, konu yavaş yavaş netlik kazanmaya başlamıştı. Önce tarih ( ler ) belli oldu. 22 Haziran Ankara, 23 Haziran İzmir ve 24 Haziran Bodrum ! Daha sonra ise, bunun Jethro Tull dışında, yalnızca "IAN + Senfoni Orkestrası" konseri olacağı kesinleşti.
Ancak o günlerde, İstanbulda'ki başka bir muhteşem konserin tarihi ile Ankara tarihi çakışıyordu ! Bu konser 22 Haziran, ROGER WATERS konseriydi ...!
Böyle bir durumda, müzikseverler ROGER'ı tercih edeceklerdi ve IAN gerektiği ilgiyi göremeyecekti. IAN'ın tarihini değiştirmek mümkün olmadı, ..... Müzik perileri sihirli değneklerini oynattı ve ROGER konserinin tarihi 20 Haziran'a alındı ! Eeee, bizim IAN'da konser tarihini değiştirmediği için 22 Haziran olarak kaldı. Yani, 2 gün arayla muhteşem 2 konser ! ..... ( sürecek )

 

IAN ANDERSON ve Senfonik Jethro Tull Konseri
Ian ANDERSON & Senfoni Orkestrası Poster TULLseverlerin çok iyi bileceği gibi, IAN 2005 sonunda, Senfoni Orkestrası eşliğinde bir konser turnesi düzenlemiş ve bunlardan oluşan kayıtları; "Ian ANDERSON Plays The Orchestral JETHRO TULL"adı ile önce 2CD ve sonra DVD olarak piyasaya vermişti!
İlk CD kopyası elime geçtikten uzun bir süre sonra, 5 Şubat'da albüm'ü Rockefsaneleri programımda çaldım. Daha önce'de Ian başkanlığında, Jethro Tull müziklerinin Orkestra eşliğinde çalınması olayına yabacı değildik. Ozellikle sevgili "David Palmer"ın yönetiminde ve aranjesinde ve Londra Senfoni Orkestrası eşliğinde; " A Classic Case " Tullseverler tarafından çok tutulan bir albüm olmuştu.
Son yıllarda, Jethro Tull müziğinde, az da olsa Senfonik-Rock tanımlı parçalara rastlanmaktaydı. Son albüm "Christmas Album"de bu iyice belirginleşince, artık bir "Senfonik Konserler" dizisi gerekiyordu.
IAN yaptımı, iyisini yapar ! diyerek dinledik. Gerçekten'de bildiğimiz parçaların Orkestra ve IAN'ın flütü eşliğindeki yeni yorumları, dinledikçe zevk veren çalışmalardı.
CD olarak dinlediğimizde, ilk CD'de daha çok ve bilinen parçalar yer alırken, ikinci CD'de, IAN ve Orkestra iyice ön plana çıkmış ve performanslarını zorlayacak kadar iyi çalmışlardı. CD den sonra tabii ki konser DVD'sini de merak ve sabırsızlıkla bekledik. Pre-order yaptığım için, ilk çıkan DVD elime ulaştığında takvimler 18 Ekim 2005'i gösteriyordu. Baştan sona, neredeyse nefes almadan izledim DVD'yi. CD'den bildiğimiz parça akışı doğrultusunda, konser yavaş-yavaş ısınıyor, heyecanlanıyor ve güzelleşiyordu ! IAN'ın performansı muhteşemdi ! .... görüntü kalitesi mükemmel olmasa'da, ses 5.1'di ve miksajı çok güzel yapılmıştı. Kısaca bu DVD, mutlaka alınmalıydı.
Dayanamadım ve amazon.com a bu DVD hakkında ilk "Review"(eleştiriyi) yazan ve BEŞ YILDIZ veren ben oldum ! ( Bkz. aşağıdaki DVD ve link ! ) ..... ( sürecek )

Ian Anderson Plays the Orchestral Jethro Tull DVD (2005);
Buy Ian Anderson Plays the Orchestral Jethro Tull DVD (2005) From Amazon Com
Satın almak için tıklayın.( Click to Buy. )

 

2006 Türkiye Konserleri, 22 / 24 HAZIRAN 2006
Aslında IAN + Senfoni projesi yabancı değil. 2004 Istanbul konserinden sonraki akşam yemeğimizde, böyle bir konseri düşünebileceğini kendisi söylemişti hatta bu organizasyonu daha da anlamlı kılmak için "Anadolu Kaplanı" koruma projesi ile ilişkilendirmeye bile kalkmıştık. ( Anadolu Leoparı mıydı ? ). Evet "Anadolu Leoparı" idi, WWF destekli bir projeydi ve IAN'ın "Kedi" sevgisi nedeni ile sıcak bakacağı bir proje olarak düşünülmüştü. Sanıyorum, o akşamki konuşmada ( yorgunluğu nedeni ile çok az süre kalmıştı ) "Eğer olursa, klasik orkestra eşliğinde solo olarak gelirim" benzeri bir cümle sarfetmişti. ...... ( sürecek )

 

ANKARA BİLET Oluşumu, 22 Haziran 2006, Cuma ( Ticket Organisation );
Daha önce, tüm JT konserlerinde gerçekleştirdiğimiz TULLTURK bilet organizasyonumuzu yapıyoruz. Aşağıda; tüm TULLTURK'ler dahil yaklaşık 1500 fan klüp üyemize, 12 Nisan 2006 saat 13:30'de gönderilen e-mail örneği var !
( TULLTURK Fans VIP tickets are ready to buy from Biletix. This special sales for only 3 days ! ) ......

Sevgili TULLTURK'ler, JETHRO TULL severler ve müziksever dostlar;
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası Poster Bildiğiniz gibi "IAN ANDERSON" bu yıl, Orkestral Jethro Tull turnesi yapıyor ( www.jethrotull.com ). Bu turnede JETHRO TULL parçalarının yanısıra, kendi solo albümlerinden eserleri'de; Senfoni Orkestrası ve altı kişilik özel grubu eşliğinde seslendiriyor. ( Konser DVD'si geçen yıl sonu çıkmıştı ).
IAN ANDERSON, bu turnesi kapsamında 2 konser için Türkiye'ye geliyor. 22 Haziran Ankara Bilkent - ODEON ve 24 Haziran Bodrum Festivalinde kendisine "Bilkent Orkestrası" eşlik edecek. ( Orkestra'yı John O'Hara yönetecek )
Konserin tam adı şöyle; IAN ANDERSON Plays the Orchestral Jethro Tull with Bilkent Youth Symphony conducted by John O'Hara... Organizatör kurum "Leo" ile, TULLTURK olarak yaptığımız anlaşma sonucu, siz sevgili TULL'severler ayrıcalıklı bilet oluşumundan yararlanabileceksiniz.

Buna Göre, 22 Haziran Ankara Konseri için;
1-) TULLTURK Fanklüp üyelerinin ve bu maili alan diğer dostların, normal biletlerden % 20 indirimli VIP bilet alma hakkı olacak. ( 75 YTL yerine 55 YTL )
2-) Biletix, 3 gün boyunca ( 13 - 16 Nisan arası ) yalnızca sizlere ! , TULLTURK üyelerine indirimli VIP bilet satışı yapacak ! ( Normal satışlara daha sonra geçilecek ) Biletix IAN
3-) Konser alanında, TULLTURK üyelerimiz "EN ÖN'den" kendilerine ayrılmış VIP koltuklardan konseri izleyecekler.

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası ANKARA Konseri BİLETİ ALMAK İÇİN ... To Buy TICKETS
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası ANKARA Konseri
TULLTURK VIP Bilet almak için tıklayınız. ( Buy ANKAR Ticket )
Herzaman olduğu gibi yine, TULLTURK Ayrıcalığı ile !
( 1974'de kurulan TULLTURK, Dünyanın ilk JT fan klüplerinden biridir ve bizzat IAN ANDERSON tarafından, jethrotull.com sayfasına alınan ilk 10 siteden biridir ! )

Not 1 : Size özel, VIP biletlerinizi almak için acele ediniz ( 3 gün içinde, 16 Nisan'a kadar almalısınız ).
Not 2 : Bodrum oluşumu, daha sonra bildirilecektir.
Teşekkürler,
Sevgiler.

Bora CETIN
TULLTURK
www.tullturk.com
TULLTURK Logo

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası ANKARA Ticket
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası ANKARA Konser Bileti

 

ODEON
Bilkent Odeon konser salonu ile ilgili bilgiler.
bilkent odeon
*** Eskişehir yolundan Bilkent sapağına kadar gidiliyor. Daha sonra Bilkent Üniversitesi yönlendirme tabelaları takip edildikten sonra Bilkent Odeon'a ulaşabilirsiniz.
*** Toplu taşıma ile Kızılay'dan Güven Park'ın önündeki otobüs duraklarından Bilkent otobüslerine binerek ulaşabilirsiniz.
*** 1100 araba kapasiteli otopark mevcuttur.
*** Bilkent Üniversitesi'nin içindeki restorantlardan yararlanılabilir ve ya Ankuva Alışveriş Merkezi'nde bulunan restorantları tercih edebilirsiniz.
xxxxx 22 Haziran Günü, saat 12:00'den itibaren "ODEON ŞENLİĞİ" var. Herkes davetli !
Not: IAN, "Odeon"ları çok sever. En baba konserler Londra'da "Odeon Theatre"da verilir. ( Bkz: Slipstream ! )
Ps : IAN loves "Odeon Venues" ! ...

 

ŞEFİKA KUTLUER
Ünlü flüt sanatçımız Şefika Kutluer , bu konserlerde IAN'a sahnede flütü ile eşlik edecek. Son gelen bilgilere göre, IAN'ın Şefika için bestelediği parça; "Şefika's Blues" dünyada ilk kez seslendirilecek. Ayrıca, birlikte "Bouree", "Pavane" ve "Griminelli.." yi seslendirecekler ve Orkestra eşliğinde de "Venedik Karnavalı" partisyonlarından'da seslendirecekler !
Şefika Kutluer ... Lucia Micarelli
Ayrıca, ikinci konuk sanatçı olarak kemancı Lucia Micarelli'de Türkiye konserlerinde gruba eşlik edecek. Lucia'da 2005'den beri Jethro Tull ve IAN'ın senfonik grubunun kadrosunda yer alıyor.
B.Ç.( 22 Mayıs 2006 )

 

İZMİR KONSER Oluşumu, 23 Haziran 2006, Cuma ;
İlk görüşmelerde programa alınan ancak, kesinleşmeden önce bir süre açıklanmayan İzmir Konseri'de gerçekleşti.

20. Uluslararası IZMIR Festivali Afişi
20. ULUSLARARSI İZMİR FESTIVALI Poster

20. Uluslararası İzmir Festivali Kapsamında, 23 Haziran 2006 Cuma günü, İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda gerçekleşecek konsere; IAN + Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve Şefika Kutluer katılıyor.

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası İZMİR BİLETİ ALMAK İÇİN ... To Buy İZMİR TICKETS
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası
İZMİR Bileti almak için tıklayınız. ( Buy İZMİR Ticket )

Bilet almak için Biletix logosunu tıklayınız. ( Ankara benzeri FANKLUP VIP Bilet oluşumu için girişimlerimize henüz yanıt gelmedi ! )
( Second concert at IZMIR, on June 23, 2006 Friday. ) ......

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası İZMİR Ticket
Ian ANDERSON & Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası İZMİR Konseri Bileti

 

 

BODRUM KONSER Oluşumu, 24 Haziran 2006, Cumartesi ;
IAN konserlerinin Türkiye turnesinin son ayağı, Bodrum Belediyesinin düzenlediği "Bodrum Festivali" kapsamında, 24 Haziran 2006 Cumartesi akşamı "Bodrum Kalesi"nde gerçekleşecek.

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası BODRUM Konseri Poster
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası BODRUM Konseri Poster

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası BODRUM BİLETİ ALMAK İÇİN ... To Buy BODRUM TICKETS
Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası
BODRUM Bileti almak için tıklayınız. ( Buy BODRUM Ticket )

3. Uluslararası Bodrum Festivali Kapsamında, 24 Haziran 2006 Cumartesi günü, BODRUM KALESİ'nde gerçekleşecek konsere; IAN + Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve Şefika Kutluer ve diğerleri katılıyor.
Bilet almak için Biletix logosunu tıklayınız. ( Ankara benzeri FANKLUP VIP Bilet oluşumu için girişimlerimize henüz yanıt gelmedi ! )
( Third and last concert at BODRUM, on June 24, 2006 Saturday. ) ......

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası BODRUM Ticket
Ian ANDERSON & Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası BODRUM Konseri Bileti

 

PRESS BULLETIN In ENGLISH ;
You can find below, Ian Anderson Turkey Tour Press Bulletin ;

PRESS RELEASE
CLASSIC JETHRO TULL TOUR BEGINS IN ANKARA....
Ian Anderson, the flute and voice behind the legendary Jethro Tull is getting ready for a magnificient concert at Bilkent Odeon on 22 June 2006.
Ian Anderson will meet his fans with a very new piece of work during the concerts organised by LEO to be held at Ankara, İzmir and Bodrum. Bilkent Youth Symphony Orchestra conducted by John O’Hara will accompany Ian Anderson. James Duncan (Drums), Florian Opahle (Guitar) David Goodier (Bass) John O’Hara (Keyboard & Accodion) and Lucia Micarelli (Violin) are the members of his band.
The famous Turkish flautist and cultural ambassador Şefika Kutluer will be the guest soloist of this tour. Ms Kutluer will play duets with Ian Anderson and also perform together Şefika’s Blues, the piece that Ian composed for her.
Tour Programme:
22 June Ankara Bilkent Odeon.
23 June İzmir Fair Outdoor Amphitheatre.
24 June Bodrum Citadel Bodrum Municipality 3rd Arts Days Opening Concert.

Ian Anderson, who will meet his fans with a new understanding, is like wine - tastes better as years go by.
Ian Anderson, the founder of Jethro Tull (a combination of two blues band, John Evan Band and McGregor's Engine) is celebrating his 43rd year in his musical career.
They have produced 30 albumes and sold 60 million copies since their debut performance at the Marquee Club in London. They gave more than 2500 concerts in 40 countries over 40 years. Now they have an average of 100 concerts every year.
Ian Anderson produced solo albumes too. Among his solo albumes are: “Walk Into Light”, in 1983, "Divinities" in 1995 and "The Secret Language of Birds" in 2000. The last one “Rupi’s Dance” came out in 2003.
For further information: LEO Organizasyon 0312 4480343 www.leo.com.tr
Box Office Biletix: www.biletix.com and Biletix sale points.
Turkish Jethro Tull fan club: www.tullturk.com.

 

OZEL RADYO PROGRAMI ( BC Spc. Radio Programme ) ;
IAN Türkiye turnesini tanıtan özel program TRT Radyo3'de. Bora CETIN'in hazırladığı "Rock Efsaneleri" programının 18 Haziran Pazar günkü bölümü, "Ian Anderson Senfonik JT Turkiye Turnesi"ne ayrıldı.
Yapımcı ve sunuculuğunu Bora CETIN'in üstlendiği programı, Radyolarınızdan, Uydu alıcılarınızdan ve Internet üzerinden Canlı dinleyebilirsiniz.
Ayrıntılar için; www.rockefsaneleri.com linkini tıklayınız.

IAN Turkey Tour special radio programme on TRT ( National Turkish Radio Television Co. ) Radio3. Bora CETINs weekly radio programme "Rock Efsaneleri" ( Rock Legends ) on TRT Radio3. Special "Ian Symp. Turkey Tour" radio programme on June 18, 2006 Sunday at; 14:00 - 15:00 Turkey time ( GMT +1 ). You can listen from the Internet live ( with Media Player )
For the details, please click; www.rockefsaneleri.com link. ( RADYO3 LIVE )

 

BASIN'DAN ( Press )
IAN ANDERSON Türkiye turnesi ile ilgili Türk basınında çıkan bazı yazılar.
Ian Tour news Milliyet Newspaper . Ian Tour news Cumhuriyet Newspaper . Ian Tour news Radikal Newspaper . Ian Tour news Cumhuriyet Newspaper . Ian Tour Review, The New Anatolian Newspaper . Ian Tour Review, The New Anatolian Newspaper

Ian Tour Review, The New Anatolian Newspaper . Ian Tour news Milliyet Newspaper . Ian Tour news Cumhuriyet Newspaper . Ian Tour news Milliyet Newspaper . Ian Tour news Milliyet Newspaper
( IAN Turkey Tour news and reviews from some Turkish newspapers.)
B.Ç.( 07 Temmuz / July 2006, 12:56 )

 

Ian ANDERSON & Bilkent Senfoni Orkestrası Flier
Ian ANDERSON & Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası TURKIYE Konserleri Tanıtım Broşürü

 

NELER ÇALINACAK ? ( Set List )
IAN ANDERSON Türkiye Turnesi ile ilgili SET LIST belli. Ancak konser gününe kadar açıklamama sözü verildi.
Yine de, küçük ipuçları vereyim;
*** 1. Bölüm yaklaşık 55 dk., 2. Bölüm yaklaşık 70 dk. sürecek.
*** 1. Bölüm "LITP", 2. Bölüm "TAAB" ile açılıyor.
*** 1. Bölümde LM ile seslendirilen 2 klasik bölüm var. Tabiiki 2 efsane besteci'nin.
*** 1. Bölümde yine "Şefika's Blues" ve "Venedik Karnavalı" var.
*** 2. Bölümde daha önce duymadığımız 2 parça ve çok önemli JT klasikleri var.
*** Konser tabiiki alışılagelmiş JT finali ile bitiyor !
( Setlist is ok, but it must be a surprise until concert day ! )
B.Ç.( 17 Haziran / June 2006, 14:19 )

 

IAN ve SEFIKA TV8'DE !
21 Haziran Çarşamba sabahı, Saat 9:00'da TV8'de canlı yayınlanan programın konuğu IAN ANDERSON ve Şefika Kutluer'di. Bu iki sanatçıya, gitarı ile Florian Ophale eşlik etti. Yaklaşık yarım saat süren program çok neşeli geçti. IAN önce oradakilere; - "Bu kadar adamsınız, bir "ŞEFİKA" demeyi beceremiyorsunuz" diye takıldı, sonra nasıl Şefika deneceğini öğretti ( ŞEFFİKKA ) !!!!!.
Ian & Şefika at TV8 Live Broadcast ... Ian & Şefika at TV8 Live Broadcast ... Ian & Şefika at TV8 Live Broadcast
Ardından "Bouree"yi seslendirdi. Şefikayı nasıl tanıdığını, enerjik kalmayı nasıl başardığını anlattı. Daha sonra Şefika "Venedik Karnavalı" partisyonlarından kısa örnek sundu ve son olarak IAN in Şefika için yaptığı parçayı seslendirdiler. Parçanın öyküsünü anlatınca, son anda "Şefika's Blues" parçasını, nasıl olup'da "Şefika's Tango's" olarak değiştirdiğini anlattı ! ( Önce, 3 parça yazmış ve içlerinden Ş.Blues'u seçmiş. Ancak daha sonra Kutluer'in Tango CD'sini dinleyince, daha hareketli olan "Şefika's Tango's" da karar kılmış. )
Çok güzel ve eğlenceli bir programdı.
Kaçıranlar üzülebilir !
( IAN & Şefika on TV8 Live Broadcast. Wonderfull performance, great show ! Thanks )
B.Ç.( 21 Haziran / June 2006, 22:09 )

 

KONSER'LER ( Concerts )
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert
Ian ANDERSON & Group & Bilkent Youth Sym. Orch. & Şefika Kutluer & Lucia Micarelli on Stage .

 

ANKARA
22 Haziran / June 2006 Thursday, Ankara Bilkent Odeon Konseri;
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert
Yorumlar ( Reviews ) ;
Roger Waters fırtınasını atlattıktan sonra, IAN’ın Türkiye Turnesine katılmak üzere, 22 Haziran sabahı Ankara’ya hareket ettim. Ankara’daki TULLTURK’ler beni karşıladı ve grubun kaldığı otelime doğru hareket ettik. Saat 14:00 gibi IAN’la lobi’de karşılaştık, merhabalaştık ve birlikte prova için Odeon’a hareket ettik. Grup, Orkestra, ŞK. Ve LM , herkes oradaydı. Odeon, çok ilginç bir salon. Tümüyle “Trakit Taşlardan” yapılmış bir Amfitiyatro , fakat bir hata yapıp, üstünü kapatmışlar. Ses, olağanüstü derecede ÇINLIYOR, EKO yapıyor. Biz buna “Hamam” yapıyor deriz. Ses teknisyeni Michael ve Chris, olabildiğince sorunu gidermeye çalıştılar. IAN, herzaman olduğu gibi SES konusu ile çok ilgiliydi. En mükemmel sesin alınabilmesi için, tüm mönitörleri dinliyor, izleyici sıralarına gelip sesi kontrol ediyordu. İlki 21 Haziran’da yapılan provaların sonuncusu idi ve herkes elinden gelenin en iyisini yapıyordu.
Bora Cetin, Lucia Micarelli & James Duncan at Bilkent Forecourt, 22 June 2006 Ankara
Bora Cetin, Lucia Micarelli ve James Duncan, Bilkent Salonu Avlusunda, 22 Haziran 2006 Ankara

Saat 19:30 gibi prova bitti, artık izleyenlerde gelmeye başlamışlardı. Odeon avlusunda, gerek Ankara ekibinden gerekse Türkiye’nin birçok yerinden gelen TULLTURK’ler ile buluştuk, hasret giderdik. Daha önceden tanışmadıklarımızla tanıştık. Kapılar 20:30 da açıldığında, salon kısa sürede doldu. Biletlerin tümü satılmamış olsa da yaklaşık 3500 kapasiteli Odeon tümüyle dolmuş gibi göründü bana !
Saatler 21:10 da önce IAN ve Grup sahne aldı, Eorology ve LITP ı seslendirdiler. Ardından IAN, Bilkent Gençlik S.Ork. sahneye davet etti. Orkestra, enstrumanlarını akord ederken, IAN’da seyircinin seslerini akord etmeleri için onları hep bir ağızdan “Laaaaa” ....”Laaaaaaaaaa” diye bağırtırdı ! Daha sonra, Life ıs a long song’u çaldılar. Daha sonra, LM’i Sibellius’un Aurora’sını muhteşem yorumladı ve çok alkış aldı. Ardından, Mozart için yapılmış “MO’z Art” adlı parçaya geldi. Bu parçada, iyi bilinen Mozart bestelerinin kısa bölümleri birbirine eklenerek, güzel bir potböri oluşturulmuş. Orkestra, grup ve LM eşliğinde, yaşlı dinleyicileri bile coşturdu, çok alkış aldı. Wondring Aloud’un ardından, IAN sahneye ŞK’i davet etti. Birlikte “Griminellis Lament”i çaldılar. Ian parça öncesi, tanıtımı yaparken Griminelli’nin sevgilisinin başka bir flütçüye kaçarak onu terkettiğini, muhtemelen bu yeni flütçünün Flütünün Daha BÜYÜK olması nedeni ile onu tercih ettiğini anlattı. Bu espri izleyiciyi güldürdü, ama sahnedeki ŞK’in ciddiyetini bozamadı. Sahnedeki iki flütçü, GL’in ardından, benim en sevdiğim parçalardan biri olan “Pavane”ı seslendirdiler. Gerçekten de çift flütle ve orkestra eşliğinde yorumlanan bu parça muhteşemdi ve izleyiciden hakettiği alkışı aldı.
ŞK sahneden ayrıldı ve orkestra’dan Oboe ve Bassoon solosu eşliğinde “ Chep day... ve Mother Goose”ı seslendirdiler. IAN yeniden ŞK i sahneye davet etti ve birlikte “Şefika’s Tango”yu seslendirdiler. Aslında daha önce “Şefika’s Blues” adlı parçanın yerine, dünkü provalarda “Şefika’s Tango” yu çalmaya karar vermişler. IAN, şefika için 3 ayrı beste yaptığını, ancak ŞK’in “Tango” CD sini dinledikten sonra etkilenerek yazdığı “Şefika’s Tango”yu daha hareketli olduğu için seçtiğini söylemişti. Gerçekten oldukça güzel bir parça olmuş, iki flütün karşılıklı atışmalarını orkestra ve LM’nin kemanı tamamlarken, arada atılan FO’in GİTAR soloları’da ayrı bir rock havası katmış parçaya. İzleyiciden büyük alkış ve tam not aldı. Orada bulunanlar yani bizler, bu parçanın Dünya Prömiyerine tanıklık ederek, JT tarihindeki yerimizi de almış olduk.Parça sonrası IAN, ŞK’i sarılarak ve öperek kutladı ve sahneyi ŞK e bıraktı. Şefika, orkestra eşliğinde “Carnival In Venice”i seslendirdi. Gerçekten ne usta bir flütçü olduğunu kanıtladı, Odeon izleycisinden büyük alkış aldı. !
İlk bölümün sonunda IAN ve ŞK, orkestra, grup ve LM eşliğinde “Bouree”yi seslendirdiler, tabii çok güzel bir yorum oldu. Yaklaşık 1 saatlik performans sonrası, 20 dk. Ara verildi, IAN giderken; “hazır olun, ikinci bölümde Kulaklarınızı Kanatacağız” dedi....
Gerçekten’de ikinci bölüm, yaklaşık 10 dk’lık TAAB ile açıldı. Bu, JT fanlarının kendilerinden geçmelerine ve havaya girmeleri açısından iyi oldu. Ardından, sahneyi LM aldı. Solo albümü ..................den “Swallow” adlı parçasını, gerçekten de “Hissederk” çaldı. Odeon’u dolduran tüm izleyiciler LM’in elektriğini aldılar, Gerçekten’de çok iyi bir kemancı ve hissederek çalıyor. Parçanın ardından LM o kadar çok alkış aldı ki, IAN; “ hey, bu kadar çok alkışlamayın, sonra çok para ister” esprisi yaptı ! Veeee, sıra o bildiğimiz parça’ya geldi. Önce orkestra, yaylılarla yumuşak bir giriş yaptı, ardından LM ve grup birlikte BOMBA gibi parçaya girdiler ve salon AYAĞA KALKTI ... ! Evet, Türk Rockseverlerin gerçekten en çok sevdikleri Led Zeppelin parçalarından biri “KASHMİR” çalıyordu ..... ve çalan IAN ANDERSON ve orkestrasıydı ! Bilkent Orkestrası’da atmosfere uyum sağlamıştı, hatasız altyapının üzerine, LM nin kemanı ile yaptığı sololara, Ian ve gitarcı FO karşılık veriyorlardı, yaklaşık 5 dakika süren parça hiç bitmesin istedik, muhteşem bir yorumdu. Tüylerimin diken-diken olduğunu anımsıyorum. Parça bittiğinde, Odeon’dan ir alkış tufanı yükseldi. Daha sonra konuştuğum izleyicilerin çoğu’da “ Kashmir” yorumundan çok etkilendiklerini belirttiler. Çok güzeldi,,,,çoookk.
Artık, izleyici ve grup hızımızı almıştık. Sıradaki parçayı yine Orkestranıın yaylıları girdi. Tabii, son yıllardaki Aqualung yorumunu bilenler, hemen alkışı bastılar. Yine yaklaşık 10 dk.lık bir Aqualung dinledik. FO in solo’su iyiydi. Gruba iyi uyum sağlamış, iyi bir gitarcı, yerinde ve güzel sololar attı. Zaten kimse’de onu MARTİN’le karşılaştırmadı. Arka arkaya gelen parçalarla yorgun düşmüşken, sıradaki “ God Rest Ye Marry..” hem bizi hem de grubu biraz dinlendirdi.
Ancak, ikinci bölümde IAN’ın dediği gibi kulaklarımız kanamaya devam edecekti ! Sıradaki parçanın ilk notaları girdiğinde, izleyicilerden biri “ Oh My Gooodd “ ! nidasını patlattı tabiii... yine yaklaşık 10 dakikalık bir “My God” yorumu dinledik. LM in katkısı yine büyüktü. Sonlara yaklaştığımızın farkındaydık ve bu konser hiç bitmesin istiyorduk. Sıradaki parça, yine Türk izleyicilerin en sevdiği, konserlerde en çok alkışladığı parçalardan biri olan “Budapest”ti ! ..... LM destekli Bilkent G. S. Orkestrası eşliğinde Budapest yorumu da, gerek biz JT severleri gerekse Ankaralı müzikseverleri aldı götürdü ..... 10 dakikayı aşkın parça bittiğnde Odeon inliyordu... evet ne yazıkki bü güzel konserin sonu gelmişti, IAN grubu teker teker tanıttı, herkese teşekkür etti ve sahneden ayrıldı. Alkışların sürmesinden ve Orkestra’nın yerini terketmemesinden, bir parçaya daha hazırlıklı olmamız gerektiğini anladık. Kısa sürede, grup sahneye döndü ve Locomotive’in ilk notaları duyuldu. Yine LM’nin eşsiz yorumu eşliğinde, herkes üzerine düşenin en iyisini yaptı. DVD den izler ve dinler gibi, hatasız bir “Locomotive Breath” yorumu izledik. Parça bittiğinde, Odeon alkıştan inliyordu ve yaklaşık 2,5 saat süren bu muhteşem gösterinin bitmesini kimse kabullenemiyordu. Bilkent Gençlik S.Orkestrası, LM, FO.... büyük alkış aldılar.
IAN, konser sonrası, hayranlarından gelen isteği kıramadı ve yaklaşık 25 imza verdi, fotoğraf çektirdi. Daha fazla oyalanmamak gerekti, ertesi sabah çok erkenden İzmir’e uçmak üzere, Odeon’a veda edip otele hareket ettik.
B.Ç. 06.07.06 ( Coming soon in English )

Şarkı Listesi ( Set List ) ; Aşağıda ( Below )
Eurology
Living In The Past
Life Is A Long Song
Aurora (Sibelius) ( LM )
Mo’z Art
Wond’ring Aloud
Griminelli’s Lament ( IA / SK )
Pavane ( IA / SK )
Cheap Day Rtn.
Mother Goose
Sefika’s Tango ( IA / SK )
Carnival In Venice ( SK )
Bouree ( IA / SK )
----------------------
( Interval, 20 min. )
TAAB
Swallow ( LM )
Kashmir
Aqualung
God Rest Ye Merry…
My God
Budapest
( ENCORE )
Locomotive Breath
Yaklaşık 136 min.

Fotoğraflar ( Photos ) ;
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert

Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Ankara Bilkent Odeon Concert Photo by Bora Cetin
06 Temmuz / July 2006, 13:40

 

Ian Anderson Stage Set, 23 June 2006 İzmir
Ian ANDERSON Sahne Seti, 23 Haziran 2006 İzmir

 

İZMİR
23 Haziran / June 2006 Friday, İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu Konseri;
Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Open Air Theater Concert
Yorumlar ( Reviews ) ; Yakında ( Coming Soon )
Şarkı Listesi ( Set List ) ; Aşağıda ( Below )
Eurology
Living In The Past
Life Is A Long Song
Aurora (Sibelius) ( LM )
Mo’z Art
Wond’ring Aloud
Griminelli’s Lament ( IA / SK )
Pavane ( IA / SK )
Cheap Day Rtn.
Mother Goose
Sefika’s Tango ( IA / SK )
Carnival In Venice ( SK )
Bouree ( IA / SK )
----------------------
( Interval, 20 min. )
TAAB
Swallow ( LM )
Kashmir
Aqualung
God Rest Ye Merry…
My God
Budapest
( ENCORE )
Locomotive Breath
Yaklaşık 132 min.

Fotoğraflar ( Photos ) ;
Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, İzmir Kültürpark Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
06 Temmuz / July 2006, 22:19

Go To; Ian ANDERSON, 23 June 2006 İzmir Concert Kamil Sözen Photos
TULLTURK Kamil Sözen'in fotoları için tıklayınız. ( Please click for TULLTURK member Kamil Sözens İzmir photo's. )

 

Şefika Kutluer & Bora Cetin, 24 June 2006 Bodrum After the Concert
Şefika Kutluer ve Bora Çetin, 24 Haziran 2006, Bodrum Konser Sonrası

 

BODRUM
24 Haziran / June 2006 Saturday Bodrum Kalesi Açıkhava Tiyatrosu Konseri;
Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Open Air Theater Concert
Yorumlar ( Reviews ) ; B.Ç. Yakında ( B.Ç.s Coming Soon )

Pop veya Rock müzik dünyasından grupların yada solistlerin özel Türkiye turnesi yapmaları, pek sık karşılaşmadığımız bir olaydır. Almanya, Ingiltere, Japonya ya da ABD turnesi gibi turneleri yaparlar, bizde bunları hayranlıkla dergilerden ve websitelerinden okuruz. Yakın geçmişte bazı metal grupları ve de hatırladığım kadarı ile de özellikle Farport Convention böyle Türkiye turneleri yapmışlardır. Bu kez, en azından benim için süpriz olacak şekilde, IAN ANDERSON orkestra ile bir Turkiye turnesi yaptı. Sayın Bora Çetin'in yorumlarını ve güzel fotoraflarını web sitesinde bulacaksınız. Ben şanslı bir Tull fanı olarak üç konserin ikisini (Izmir ve Bodrum) izleme fırsatım oldu. Aşağıda konserlerle ilgili notlarım vardır.
Mekanlar açısından incelenecek olursa, hem Izmir, hemde Bodrum mekanları bu tür konserler için uygun mekanlar. Özelikkle Bodrum kalesi yakınlarında oluşturulan anfi tiyatro daha da keyifli bir mekan. Daha küçük ve sahneye yakın oturuluyor. IAN'ın mimikleri de çok net izlenebiliyordu.
Konserlere katılım açısından, İzmir biraz hayal kırıklığı yarattı. Bodrum ise nerede ise tamamen dolumuş idi. Izmir Fuar Açık Hava Tiyatrosnu'nun kapasitesi yaklaşık 3200 seyirciyi alacak şekilde. Yarısından biraz fazla seyirci vardı. Genellikle orta yaş üzeri ve nostalji yaşamaya gelmiş bir kitle var idi. Katılım azlığının sebebleri üzerine IKSEV'e bazı kritiklerim oldu. Bence tanıtım konusunda çok verimsiz bir çalışma yapmışlar. Ayrıca geç de kaldılar. Ve bilet fiyatlarını bence çok yüksek belirlemişler. (Bodrum bilet fiyatını dikkate almadan bunu söylüyorum) Öte yandan organizasyon açısından baktığımızda, tabiki yılların deneyemi ile IKSEV'in organizasyonu saat gibi işleyen bir organizasyondu. Bodrum da ise biraz karmaşa vardı. Yine de çok büyük aksamalar vardı diyemeyiz. Yanlız Bodrum'da yaşanan ezan arası uzun süre anlatılacak komik bir olay oldu. Caminin konser mekanına çok yakın olmasından dolayı, ezan saati dikkate alınarak o an konsere ara verildi. Fakat ezanın bir kaç dakika gecikmesi, IA'nın hoş espirilerine ve de, Lucia'nın kısa bir solosuna yol açtı. Sonuç olarak keyifli idi. Seyirci katılımı açısından İzmir'li nostalji yaşayan ihtiyarlar oldukça edilgendi. Bodrum'daki kitle ise, daha katılımcı bir profil sergiledi.
Müzikal ayrıntılara gelince, önce orkestrayı ele alalım. Müzik kulağım yok. Ama bence genç bir orkestra olarak, Bilkent Gençlik orkestrası iyi bir sınav verdi. Pek te alışık olmadıkları bir deneyim oldu onlar için. Rock müzik dünyasının en zor karakterlerinden biri ile beraber çaldılar. Bence yüzlerinin akı ile bu işten çıktılar. Konsere giden arkadaş grubumun içinde herkes olumlu şeyler söyledi bu "bir grup genç kız ve oğlan" için.(IA'nın adlandıması)
Şefika Kutluer ise bence daha zor bir konumda idi. Çünkü IAN ile beraber çalıyordu. IAN flütün limitlerini zorlayan, aynı zamanda şovunun parçası haline getirmiş biri. IAN'ın yanında ŞK benim için çok tek düze kaldı. Bana, ben bu flütü IAN çalıyorsa dinleyebiliyorum aksi takdirde bana çok sıkıcı geliyor izlenimini verdi. Ayrıca konser için seçtiği ve solo çaldığı (Orkestra ile ama IA olmadan) parça çok tekrarlı ve ne zaman biter dedirten bir parça idi. Ancak IAN'ın onun için bestelediği Şefika's Tango oldukça hoş bir parça. Stüdyo versiyonunu merakla bekliyorum.
Ve iki geceninde yıldızı beklenmedik şekilde LUCIA idi. Hem solo çaldığı, hem de Kashmir'i yorumladıkları parçalarda ortaya koyduğu yorum ve duygu herkesi büyüledi. Keman çalışı, sahnedeki tavrı, fiziği, çıplak ayaklı kiyafeti ile çok etkileyici idi. Süpriz bir biçimde geceye gelenleri etkiledi.
Ve Ian!! Dinamizmi, esprileri, müziği ve şovu ile bizleri tekrar büyüledi. Şovuna eklemiş olduğu hem Lucia hem de ŞK ile aslında beklentilerimizin çok ötesinde ve kolay kolay tekrarı olmayacak bir şov seyretmemizi sağladı. O bir müzikal deha. Ne kadar şanslıyız ki, onu tekrar izledik. Kaçıranlar bol bol hayıflanabilir!
Tekrar görüşmek üzere IAN!
Tarık Burçoğlu, 03.07.06 İzmir.

Şarkı Listesi ( Set List ) ; Aşağıda ( Below )
Eurology
Living In The Past
Life Is A Long Song
Aurora (Sibelius) ( LM )
Wond’ring Aloud
Griminelli’s Lament ( IA / SK )
Pavane ( IA / SK )
Cheap Day Rtn.
Mother Goose
----------------------
( Break off for ezan , totally 12 min. )
Lucia Micarelli Solo
Ezan ( Muslem call to prayer, 4 min. )
Sefika’s Tango ( IA / SK )
Carnival In Venice ( SK )
Bouree ( IA / SK )
----------------------
( Interval, 20 min. )
Mo’z Art
TAAB
Swallow ( LM )
Kashmir
Aqualung
God Rest Ye Merry…
My God
Budapest
( ENCORE )
Locomotive Breath
Yaklaşık 153 min.

Fotoğraflar ( Photos ) ;
Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin . Ian 2006 Turkey Tour, Bodrum Castle Amphitheatre Concert Photo by Bora Cetin
07 Temmuz / July 2006, 08:10

 

Bilkent Youth Symphonic Orchestra, 25 June 2006 Bodrum
Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası 25 Haziran 2006, Bodrum

 

 

SEFIKAs TANGO
Türkiye turnesi belli olduktan sonra IAN, Şefika Kutluer'le birlikte seslendirmek amacı ile 3 ayrı beste yapar. Konser öncesi gönderdiği set list'de yer alan parça; "Şefika's Blues" olarak geçmesine rağmen, son anda IAN bir değişiklik yapar. Türkiye'ye geldikten sonra yaptığı açıklamada; Kutluer'in "Tango" CD'sini dinledikten sonra yazdığı parçayı, yani "Şefika's Tango" yu set list'e almaya karar verdiğini açıklar !
( IAN writes 3 pieces for Şefika. One of them; "Şefika's Blues" and other one is; "Şefika's Tango" When he listened Kutluer's "Tango" CD, he effected and writes "Şefika's Tango". For Turkey tour, firstly he decided to play "Şefika's Blues", but when he came to Turkey changes his mind and dediced to play "Şefika's Tango" ! )
Download SEFIKA'S TANGO 1 min demo, 24 June 2006 Bodrum
For Listening SEFIKAs TANGO, click and download ( 1.21 min Mono Demo, 636 KB )
This little piece is to give an idea about SEFIKAs TANGO to all TULLIANS !
Probobly, SEFIKAs TANGO will be added on IAN's new solo album ! ( or new Jethro Tull album ! )Thanks. B.Ç.

 

Lucia MICARELLI on Stage, 22 Haziran 2006 Ankara
Lucia MICARELLI, 22 Haziran 2006 Ankara

KASHMIR ( From Jethro Tull )
Evet, Led Zeppelin'in KASMIR'i !
Bu yılki Jethro Tull turnesinde çalmışlar ilk kez. Tabii, konuk sanatçı LUCIA MICARELLI .... ( Lucia, yavaş yavaş Jethro'nun 6. elemanı olacak galiba... ya'da IAN'a gelin olacak !!! )
Evet, bu muhteşem KASHMIR yorumunu 7 Mart 2006, Bradford konserinden izlemek isterseniz; ELECTROCUTAS linkini tıklayıp yüklenmesini beklyiniz.
( To watched "Kashmir" from Jethro Tull and Lucia Micarelli, please click and wait download from ELECTROCUTAS site. Thans Pete ! )

 

Ian Anderson & Bora Cetin, 25 June 2006 Bodrum
Ian ANDERSON & Bora CETIN 25 Haziran 2006, Bodrum

 

Ian ANDERSON 2006 Turkey Tour Poster, Signed by ; IAN, Şefika, Lucia, James, John O'hara, James Goodier .... for BORA
Ian ANDERSON 2006 Türkiye Turnesi Posteri, Bora Cetin için imzalı kopyası.

 

TULLTURK Pages By BORAÇETİN®
Turkish Ian & Bilkent Sym. 2006 Page Since April 10, 2006
Last Update ; 24 July 2006, 20:18

 

Go Back TULLTURKIYE Page